Ultimate Cunda 2016

18.10.2015

ULTİMATE CUNDA 2016

 

Tarih: 27-28 Mayıs 2016

 

Yer: Ayvalık CUNDA Adası Doğa Camping

 

KOŞU Balık Ayvalık: 11k

BİSİKLET Balık Ayvalık: 15,5k

YÜZME Balık Ayvalık: 2k

Kontenjan: Katılım 750 kişi ile sınırlıdır.

Organizasyon: Team KronosDestekleyenler: Ayvalık Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü

Erken kayıt: 1 Ocak - 13 Mayıs arası tek branş 50TL / kombine 120TL

Geç kayıt: 14 Mayıs - 20 Mayıs arası tek branş 70TL / kombine 160TL

Sağlık ve güvenlik: Yarışma alanında 1 adet ambulans ve sağlık ekibi hazır olacaktır.

Koşucu profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 1998 doğumlular) zorunludur.

 

ETKİNLİK ALANI ve PARKURLAR

 

Tüm etkinlikler için toplanma-başlangıç ve bitiş alanı DOĞA CLUB CAMPING alanı olacaktır. Bu bölgede tüm giyinme, tuvalet, su, elektrik, barınma, ulaşım, otopark hizmetleri mevcuttur. Etkinlik alanı, Cunda merkeze yürüme mesafesinde olup, sizin ve misafirlerinizin yarış öncesi ve sonrası bu olanaklardan faydalanmanıza olanak sağlamaktadır. Otopark için Cunda merkezdeki otopark alanları kullanılmalıdır. Otopark ile etkinlik alanı arası 500 metredir.

 

Bisiklet ve koşu parkurunda çıkış ve inişler bulunmaktadır. Zemin, kısmi asfalt geçişler ile geneli sert taşlı topraktır. Koşunun tamamı herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir niteliktedir. Buna rağmen tabanı biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Ayrıca hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giymenizi ve güneş gözlüğü-şapka gibi ek malzemeler kullanınız. Koşu 2m rakımdan başlayacak olup, parkurun en yüksek noktası 125 metredir. Koşunun 5. kilometresinde su istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca bitişte serinleme ve ikram olacaktır.

 

Bisiklet için kesinlikle ön amortisörlü bir dağ bisikleti ile parkura girilmelidir. Kask kesinlikle zorunludur. Konfor ve güvenlik için kilitli pedal, pedli bisiklet taytı, güneş gözlüğü ve bisiklet eldiveni kullanımı önerilir. Bisiklet parkuru da koşu parkuru ile aynı eğim ve zemin yapısına sahiptir. Lastik seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

 

Yüzme parkuru 2k mesafeli olup, seyirci izlenimine müsaittir. Parkur sağdan sola doğru bir üçgende tamamlanacaktır. Deniz zemini kumluk ve sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 20 santigrad derece civarındadır. Dilediğiniz tür mayo ile yüzebilirsiniz. Wetsuit kullanımı yasaktır. Parkur şamandıralar ile işaretlenmiştir. Parkurda 2 adet kontrol noktası bulunmaktadır. 1.kontrol noktası 500.metrededir ve 20 dakikada geçilmelidir. 2.kontrol noktası 1250.metrededir ve 1 saatte geçilmiş olmalıdır. 2 kilometrelik parkurun tamamı 1,5 saatte tamamlanmalıdır. Bu süre sonunda parkur kapanır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkurdan çıkarılarak hakem teknesine alınacaktır.

 

Detaylı bilgi : http://www.ultimatecunda.com